Časté dotazy

Jedná se o bytové projekty, které připravuje a bude je dlouhodobě vlastnit město a taktéž dlouhodobě pronajímat svým obyvatelům. Praha se rozhodla rozšířit svůj bytový fond a byty v nově připravovaných projektech budou určeny především pro tzv. preferované profese kritické pro provoz a služby města. Například pro zdravotní sestry, učitele, řidiče MHD nebo městské policisty.

Část městských bytů bude sloužit dané městské části pro její aktuální potřeby.

Především pro tzv. preferované profese, které jsou kriticky důležité pro provoz a služby města. Jde o zdravotní sestry, učitele, řidiče MHD nebo městské policisty.

Část městských bytů bude sloužit dané městské části pro její aktuální potřeby.

Ne, byty nejsou určeny k prodeji, ale k dlouhodobému pronájmu.

V tuto chvíli je projekt Nový Zlíchov v přípravě. Až postoupí do realizační fáze, budou zveřejněna registrační kritéria a připraveny formuláře pro zájemce o městské nájemní bydlení. Tím se už nebude zabývat Pražská developerská společnost, ale pověřený odbor Magistrátu hl. m. Prahy a případně Městská část Praha 5.

Zatím jsme ve fázi příprav. Vše záleží na rychlosti stavebního řízení a samotné realizace. Odhadujeme, že první nájemníci se budou moci do projektu Nový Zlíchov nastěhovat v roce 2027.

Máte k projektu Nový Zlíchov další dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat na e-mailové adrese novyzlichov@pdspraha.eu.

Děvínský vrch